KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11576022
*
nr 1157 6022
Oljemålning
Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, Stockholmsmotiv, 51x77
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 18:41:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 18:23:30
1
Vinnande bud
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja oljemålning oljemålningar otydligt signerad stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1157 6022
Oljemålning
Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, Stockholmsmotiv, 51x77
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 18:23:30 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemÃ¥lningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja oljemålning oljemålningar otydligt signerad stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36